Pre. Kor 12th, 2024

covid-19, 49 raste pozitive, 80 te sheruar, 2 te vdekur

By Rtv Arbëria Mar9,2022

09 Mars 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 257 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
1.816.525 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 817.708 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Deri më sot janë dhënë 98.354 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹ Nga 1.268 testime, 49 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 80 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 222.776.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 831
➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *