Pre. Kor 12th, 2024

covid-19, 51 raste pozitive, 49 te sheruar,1 i vdekur

By Rtv Arbëria Mar16,2022

16 Mars 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 310 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
1.818.408 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 818.715 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Deri më sot janë dhënë 98.799 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹ Nga 1.028 testime, 51 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 49 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.207.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 634.
➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *