Mar. Kor 16th, 2024

covid19-930 raste pozitive ,1479 te sheruar, 1 i vdekur

By Rtv Arbëria Gus6,2022

Nga 2779 testime të bëra, Ministria e Shëndetësisë njofton se 930 qytetarë janë infektuar me COVID.

Është regjistruar edhe një humbje jete nga ky virus.

Në anën tjetër janë shëruar 1479 persona dhe janë administruar 65 doza vaksine.

Numri i rasteve aktive është 8702.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *