Mar. Kor 16th, 2024

Deklarohen nga ShSKUK pas zjarrit te QKUK

By Rtv Arbëria Tet26,2022

Një objekt është kapluar nga zjarri pasditen e sotme në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Lidhur me rastin janë deklaruar nga Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës.

Në njoftimin e tyre thonë se zjarri është arritur të shuhet, duke mos dhënë detaje të tjera.

“Qendra Klinike Universitare e Kosovës ( QKUK), njofton se sot në orët e pasdites, reth orës 15:30, ka shpërthyer një zjarr në barakat e banimit privat që janë në hapësiat e QKUK-së, afër Klinikës së Pulmologjisë. Falë reagimit të menjehershëm të Policisë së Kosovës dhe ekipit të zjarrëfikësve, zjarri është shuar, e që ka mundur të paraqes rrezik të madh për objektet spitalore. Detajet tjera do të bëhen të ditura nga organet policore që me ekipet e tyre kanë dalë në vendin e ngjarjes”, thuhet në njoftim

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *