Hën. Shk 26th, 2024

Emërimi i Escobar nga SHBA, Hoti: Kjo tregon përkushtimin e Administratës Biden për rajonin dhe dialogun Kosovë-Serbi

By Rtv Arbëria Gus 30, 2021

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë vendosur që në vend të Mathew Palmer si i dërguar për Ballkanin Perëndimor të jetë Gabriel Escobar.

Deputeti Avdullah Hoti, shprehet i kënaqur me emërimin e Escobar si i dërguar special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor.

Sipas tij, kjo tregon përkushtimin e Administratës Biden për rajonin dhe dialogun Kosovë-Serbi.

Postimi në Facebook:

I kënaqur që shoh emërimin e z. Escobar si i dërguar special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor. Kjo tregon përkushtimin e Administratës Biden për rajonin dhe dialogun Kosovë-Serbi. Kosova duhet të jetë gati për dialog, i cili duhet të përfundojë me njohje reciproke.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *