Sht. Qer 15th, 2024

Frangu i Zvicrës është paraja më e këmbyer në Kosovë

By Rtv Arbëria Kor18,2022

Për një punë, rruga përballë Tregut të Gjelbër në Prishtinë, është më e famshmja në kryeqytet.

Nga fillimi e deri në krye të saj, mund të këmbesh para.

Në’ këmbimoret’ që gjenden aty, valutat që ndërrohen janë të shumta.

Më të shpeshtat janë frangu zviceran, dollari dhe funta, njofton Klan Kosova.

Puna te ta shtohet, sa herë që vijnë mërgimtarët.

Por, myshterinj, jo të rrallë, janë edhe familjarët e atyre që jetojnë jashtë vendit.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *