Sht. Qer 15th, 2024

Grenell bisedon me Thaçin përmes telefonit

By Rtv Arbëria Gus8,2022

Ish-emisari i presidenti Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka biseduar me ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Grennell është shprehur i bindur se populli i Kosovës do të ishte në paqe nëse ai do të ishte ende president.

“Sapo bisedova me Hashim Thaçin nga burgu në Hagë. Jam i bindur se populli i Kosovës do të ishte në paqe nëse ai do të ishte ende President. Ata gjithashtu do të kishin bashkëpunim më të madh ekonomik me fqinjët e tyre – dhe më shumë punë për fëmijët e tyre nëse Thaçi do të kthehej”, ka shkruar Grenell.

Pavarësisht se nuk mban ndonjë post në adminsitratën amerikane, Grenell vazhdoj t’i komentoj zhvillimet në Ballkan dhe vecanërisht në Kosovë.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *