Enj. Kor 18th, 2024

Haradinaj i drejtohet Kurtit: Ndale mashtrimin me dialogun, kërkoi përgjigje për këto 3 pyetje

By Rtv Arbëria Qer18,2021

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj me anë të një postimi ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti duhet të ndal mashtrimin me dialog.

Haradinaj në postimin e tij kërkoi nga Kurti që t’i përgjigjet 3 pyetjeve që ia ka bërë, transmeton Indeksonline.

Postimi i plotë i Ramush Hardainajt:

Kryeministër, ndale mashtrimin me dialog!

Tri pyetje kërkojnë përgjigjie nga ju e që kanë të bëjnë me Asociacionin.

E para: a jeni kundër Asociacionit, apo jeni kundër Asociacionit në bazë të Kushtetutës së Kosovës?

Pyetja e dytë: A keni propozuar Asociacion gjeografik, çka nënkupton ai dhe a është në bazë të Kushtetutës së Kosovës?

Dhe pyetja e tretë: nëse keni propozuar Asociacion gjeografik, atëherë na trego pse ky Asociacion është më i mirë sesa Asociacioni në bazë të Kushtetutës së Kosovës të cilin e përkrah edhe Amerika edhe BE-ja?

Jepi përgjigjjet e sakta, ndale mashtrimin!

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *