Hën. Qer 17th, 2024

Havolli dhe Rama propozojnë lirimin e automjetit të parë nga pagesa për banorët rezident

By Rtv Arbëria Maj25,2023

Kryeshefi i Prishtina Parking, Sokol Havolli ka paraqitur një propozim që do t’i gëzojë banorët rezident në kryeqytet.

Në Kuvendin Komunal të Komunës së Prishtinës, Havolli ka paraqitur propozimin Rama për lirimin e automjetit të parë të banorëve rezident nga pagesa.

“Ka qenë një nga premtimet tona dhe sot e kemi bërë propozimin në asamble. Lirimi do të hyjë në fuqi pas aprovimit të rregullores në Kuvendin Komunal. Kjo do të përmbajë një pagesë modeste administrative që është e dizajnuar për regjistrim dhe mirëmbajtje të sistemi dhe realizohet vetëm një herë” ka thënë Havolli për Indeksonline.

Me këtë propozim, lirimi do të vlejë vetëm në adresën ku është i regjistruar automjeti, ndërsa në hapësirat jashtë asaj adrese pagesa do të realizohet përmes SMS.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *