Die. Kor 21st, 2024

Hoti kritikon Kurtin per mos deklarim para gazetareve per marredheniet me SHBA

By Rtv Arbëria Kor10,2024

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhet e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pasi kryeministri Kurti nuk është përgjigjur në pyetjet e gazetarëve për raportet e tij me ShBA-të.

Hoti në Faceook ka shkruar se po e përjetojmë kohën kur kryeministri i Kosovës heziton të përgjigjet në pyetjet për marrdhëniet e tij me SHBA-në.

“Historikisht, qëndrimi i çdo zyrtari të Kosovës në këtë aspekt ka qenë i qartë dhe është folur me krenari për miqësinë e përhershme të Kosovës me SHBA-në”, ka shkruar ndër të tjera Hoti.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *