Mar. Kor 16th, 2024

Hoti tregon se çka diskutoi me Metën, në Tiranë

By Rtv Arbëria Shk21,2022

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot ka takuar presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta.

Hoti njoftoi se biseduan për zhvillimet në Kosovë dhe Shqipëri, për nevojën e bashkëpunimit ndërshqiptar pa asnjë protokol dhe burokraci.

“Sot në Tiranë takova Presidentin Meta. Në një takim shumë miqësor, biseduam për zhvillimet në Kosovë dhe Shqipëri, për nevojën e bashkëpunimit ndërshqiptar pa asnjë protokol dhe burokraci. Shqiptarët janë faktor vendimtar në zhvillimet politike dhe ekonomike në Ballkanin Perëndimor vetëm kur janë të koordinuar”, ka shkruar Hoti.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *