Hën. Qer 17th, 2024

Hovenier: ShBA-të janë partner i përkushtuar i Kosovës për të parandaluar dhunën në baza gjinore

By Rtv Arbëria Nën25,2022

Ambasadori i ShBA-ve në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një partner i përkushtuar i Kosovës ndaj dhunës në baza gjinore dhe për të ofruar mbështetje për të mbijetuarit.

“Ne jemi një partner i përkushtuar i Kosovës për të parandaluar dhunën në baza gjinore (GBV) dhe për të ofruar mbështetje dhe burime për të mbijetuarit”, ka shkruar Hovenier në Twitter.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *