Pre. Kor 19th, 2024

I vendosën flakën vendit! Arrestohen 15 shtetas në të gjithë Shqipërinë

By Rtv Arbëria Gus10,2021

Drejtori i Rendit Publik në policinë e Shtetit të Shqipërisë, Ylli Vasili ka reaguar publikisht dhe zyrtarisht në lidhje me pasojat e zjarreve në Shqipëri.

Gjatë deklaratës së tij, u bë me dije se janë vënë në pranga 15 shtetas për zjarrëvënie të qëllimishme, dhe janë proceduar penalisht dhe 16 shtetas të tjerë.

Në vijim të këtij aksioni, dy shtetas të tjerë janë shpallur në kërkim.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *