Enj. Kor 18th, 2024

Ja sa doza të vaksinës u dhanë në Kosovë gjatë gushtit

By Rtv Arbëria Sht2,2021

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë muajit gusht janë administruar mbi 400 000 doza të vaksinave kundër COVID-19.

MSH thotë se parashikimi është që kjo të ndodhë edhe në shtator.

Për këtë proces kaq të rëndësishëm, ky institucion ka kërkuar mbështetje dhe mirëkuptim nga qytetarët e Kosovës, duke iu bërë thirrje për vaksinim.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 862,224 doza të vaksinës derisa deri më sot 291,645 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *