Hën. Qer 17th, 2024

Ka nisur seanca e rigjykimit në Gjykatën Themelore në Ferizaj, ndaj të akuzuarve Dardan Krivaqa dhe Arbër Sejdiu.

By Rtv Arbëria Qer11,2024

Ka nisur seanca e rigjykimit në Gjykatën Themelore në Ferizaj, ndaj të akuzuarve Dardan Krivaqa dhe Arbër Sejdiu.

Këta të fundit janë deklaruar të pafajshëm për dhunimin dhe vrasjen e Marigona Osmanit.

“Nuk e pranoj fajësinë, nuk e pranoj aktakuzën e prokurorit”, deklaroi Krivaqa.

closevolume_off
Kujtojmë se në aktakuzën thuhet se më 21 gusht 2021, rreth orës 10:14, në banesën e tij, pa pëlqimin e tani të së ndjerës Marigona Osmani, e kishte detyruar atë të kryente marrëdhënie seksuale dhe e kishte abuzuar e maltretuar në forma të ndryshme.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *