Sht. Qer 15th, 2024

Këtë të dielë fillon njehêsimi i kohês dimërore

By Rtv Arbëria Tet29,2022

Këtë të diel pra me 30.10.2022 akrepat e orës do të kthehen një orë prapa ku dhe fillon edhe njehesimi i kohës dimërore. (Akrepat nga ora 3 kthehen në orën 2).
Koha dimërorè fillon në javèn e fundit te muajit tetor ku perfundon dhe njehesimi i kohès verore qe ka filluar ne javên e fundit të muajit Mars.
Nga BE nuk kanë mundur qe te dalin me ndonje qendrim lidhur me ate se a do te qendrohet me kohen verore apo dimerore andaj nga viti i adhshem eshte lênë në duart e shteteve qe te vendosin se me cilen orë do te qendrojne nga muaji Mars i vitit 2023.
Për të gjithë ata qe e duan gjumin koha dimerore ju mundeson qe neser te flini nje ore me shumë
Rtv Arberia.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *