Sht. Qer 15th, 2024

Kompleksi Memorial “Adem Jashari” u digjitalizua

By Rtv Arbëria Nën1,2022

Kompleksi Memorial “Adem Jashari” në Prekaz është digjitalizuar, siç ishte paraparë projekti.

Siç thuhet në njoftim, projekti u realizua në bashkëpunim me familjarët e familjes dhe stafin e angazhuar në Muzeun e Kompleksit Memorial.

Projekti “Digjitalizimi i Kompleksit Memorial Adem Jashari – Konzervimi Digjital VR 360”, i shfaq ambientet e jashtme dhe të brendshme të kompleksit.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *