Pre. Kor 12th, 2024

KQZ përzgjedh Drejtorin Ekzekutiv të Zyrës për Regjistrimin e Partive Politike dhe Certifikim!

By Rtv Arbëria Mar9,2022

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) me shumcë të votave ka zgjedhë Nexhmedin Hysenin Drejtor Ekzekutiv të Zyrës për Regjistrimin e Partive Politike dhe Certifikim.

Propozimin për emërimin e drejtorit, KQZ-ja e ka bërë pas rekomandimit të panelit intervistues, ku si rezultat i kësaj kandidati me i suksesshëm nga konkursi publik ka qenë Nexhmedin Hyseni i cili ka fituar pikë më së shumti prej kandidatëve që kanë qenë në garë për këtë pozitë.

Indeksonline mëson se Drejtori i sapozgjedhur në këtë pozitë për më shumë se 12 vite ka udhëhequr njërin nga departamentet me të rëndësishme në Sekretariatin e KQZ-së.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *