Pre. Kor 12th, 2024

Kurti pas takimit me Escobar dhe Lajçak: Jemi të vendosur që sovraniteti të mbetet i pacenuar Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur pas takimit me Përfaqësuesin Special të Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar dhe përfaqësuesin e posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak. Kurti në një konferencë të përbashkët për media ka thënë se është i vendosur që integriteti dhe sovraniteti të mbeten të pacenuara nga çfarëdo përpjekje e ndokujt. Ai ka thënë se është kryeministër i të gjithë qytetarëve pa dallim. Shefi i ekzekutivit thotë se angazhohet për bashkëpunim rajonal dhe se mbështet fuqishëm procesin e Berlinit. Tutje, në këtë konference, Kurti ka thënë se integrimet europiane dhe euroatlantike nuk kanë alternative. I pari i ekzekutivit ka falënderuar dy mysafirët për vizitën e tyre në Kosovë dhe kontributin që po japin sa i përket dialogut Kosovë-Serbi. Mos i humb “Ta q* bota nanën”, gjuha e ulët e Lules të Motrave Mustafa, kërcënon median! Nënshkruhet marrëveshja – Danimarka merr me qera Qendrën e Paraburgimit në Gjilan, Kosova përfiton miliona Njoftim rreth vaksinimit kundër COVID-19 41 vjeçari nga Kosova bën vetvrasje në gjykatën franceze, refuzoi të kthehej në vendlindje! 1 2 Të fundit nga Lajme 18:24 / E Hënë, 31 JanarKokaj: Diku 80 % e deputetëve janë të prekur me Covid-1918:15 / E Hënë, 31 Janar4 viktima nga koronavirusi sot në Shqipëri, bie ndjeshëm numri i rasteve të reja18:10 / E Hënë, 31 JanarOrganizohet protestë në mbështetje të profesorit17:55 / E Hënë, 31 JanarOsmani pas takimit me Escobar dhe Lajçak: Serbia bllokuese e progresit në dialog17:53 / E Hënë, 31 JanarArrestohen një pronar dhe dy punonjës të një Call-centeri17:42 / E Hënë, 31 JanarQeveria miraton Programin për Reforma në Ekonomi 2022-2024 Tel: Redaksia: +383 (0) 45 10 10 10 | Marketing: +383 (0) 49 686 666Email:info@indeksonline.netmarketing@indeksonline.net Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të gazetarisë bashkëkohore, të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe origjinale, në Kosovë, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Indeksonline nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të Portalit Indeksonline, në përputhje me kushtet e përdorimit.!! © 2010 – 21 Portali Indeksonline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara. ✕

By Rtv Arbëria Jan31,2022

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur pas takimit me Përfaqësuesin Special të Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar dhe përfaqësuesin e posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak.

Kurti në një konferencë të përbashkët për media ka thënë se është i vendosur që integriteti dhe sovraniteti të mbeten të pacenuara nga çfarëdo përpjekje e ndokujt.

Ai ka thënë se është kryeministër i të gjithë qytetarëve pa dallim.

Shefi i ekzekutivit thotë se angazhohet për bashkëpunim rajonal dhe se mbështet fuqishëm procesin e Berlinit.

Tutje, në këtë konference, Kurti ka thënë se integrimet europiane dhe euroatlantike nuk kanë alternative.

I pari i ekzekutivit ka falënderuar dy mysafirët për vizitën e tyre në Kosovë dhe kontributin që po japin sa i përket dialogut Kosovë-Serbi.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *