Mar. Kor 16th, 2024

Kurti për sulmet ndaj Policisë në veri: Burimet tona e kanë identifikuar sulmin e djeshëm si të ardhur nga Serbia

By Rtv Arbëria Pri15,2022

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar për sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri.

Në “Twitter”, shefi i ekzekutivit u shpreh se është identifikuar që sulmi i djeshëm ka ardhur nga Serbia.

“Për tri ditë radhazi (13–15 prill) policët e Kosovës janë sulmuar në pikën kufitare me Serbinë. Dje dhe sot herët, një breshër plumbash dhe një granatë dore u hodhën drejt policisë sonë. Burimet tona e kanë identifikuar sulmin e djeshëm si të ardhur nga Serbia”, shkroi Kurti.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *