Die. Kor 21st, 2024

Ky është i dyshuari i fundit që ra në prangat e Policisë për mashtrime me subvencione

By Rtv Arbëria Qer30,2022

Edhe një person tjetër është arrestuar në Pejë, nën dyshimin se ka mashtruar me subvencionet nga Ministria e Bujqësisë përmes dhënies së ryshfetit te personat zyrtarë.

IndeksOnline mëson nga burime të sigurta se i arrestuari është Bekim Bruqi – zyrtar në Institutin e Bujqësisë në Pejë.

Ai ngarkohet me veprat penale “Dhënie e ryshfetit” dhe “Mashtrim me subvencione” dhe i njëjti është dërguar në mbajtje për 48 orë.
Lajmin e kanë konfirmuar nga Policia e Kosovës

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *