Hën. Qer 17th, 2024

Lajçak takohet me von Cramon, diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi

By Rtv Arbëria Sht28,2022

Emisari special evropian për dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak është takuar sot me raportuesen për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon.

Ai përmes një postimi në Twitter ka shkruar se me von Cramonin kanë diskutuar për dialogun Kosovë – Serbi.

“Mirë për t’u takuar me Viola von Cramon sot për një nga shkëmbimet tona të rregullta! Diskutuam zhvillimet e fundit në Ballkan dhe gjendjen në dialogun lehtësuar nga Bashkimi Evropian. Gjithmonë është mirë për të marrë një përditësim të dorës së parë mbi punën e PE dhe angazhimin e tij me rajonin”, shkruan ai.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *