Enj. Maj 23rd, 2024

lajmet e mbremjes e diel 16.08.2020

By Rtv Arbëria Gus 16, 2020

***Qytetarët mund të ankohen ndaj gjobave të shqiptuara para miratimit të ligjit anti-COVID…Vendimi i Thaçit për faljen e dënimit të vrasësit të 13-vjeçarit revolton familjarët***Të gjithë nxënësit që kanë përfunduar klasën e nëntë nga e hëna do të mund t’u drejtohen shkollave të mesme për të aplikuar për regjistrim.Pranimi i nxënësve në shkollat e mesme,behet vetëm në bazë të notës mesatare.*** Vjosa Osmani: S’flirtoj me VV, kam raporte me shumicën e deputetëve të LDK-së që pajtohen me mua.***Lëvizja Vetëvendosje ka akuzuar Qeverinë Hoti për ndërprerjen e punimeve në aksin rrugor Deçan – Plavë, meqë sipas VV-së kjo ishte kërkesë e presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, e u zbatua nga Qeveria Hoti.***Gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur edhe 11 persona të cilët ishin infektuar me Covid-19.Poashtu janë shënuar edhe 141 raste me Covid-19, ndërsa u shëruan 230 persona.***moti: të hënë parashikohet mot pjeserisht me diell dhe me mundesi te reshurave te shiut dhe me shkarkime rrufesh temperaturat do të lëvizin nga 16c deri 28c.***covid-19 në Kosovë: total raste 11416.Të Shëruar: 7191, ***www.rtvarberia.com***

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *