Mër. Qer 19th, 2024

lajmet e mbremjes, e merkure 14.10.2020

By Rtv Arbëria Tet14,2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka mirëpritur një vendim të Qeverisë amerikane, e cila nga niveli 4 ka zbritur në 3 ri-konsiderimin për udhëtim në Kosovë.Qeveria amerikane në faqen zyrtare, e vlerëson Kosovën në nivelin 3 në rrezikshmëri. Deri tash e kishte vlerësuar me nivelin 4.***Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar 80 raste pozitive me COVID-19 dhe 1 person ka vdekur. 55 pacientë janë shëruar..***Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë se nëse vazhdon të ketë rritje të të infektuarve me Covid19, atëherë janë të detyruar të kthejnë masa shtrënguese..***Vuçiqi kërkon përmbushjen e premtimeve nga Kosova: Pastaj bisedojmë për kompromise.*** Pas takimit që ka zhvilluar me përfaqësuesin e posaçëm të Bashkimit Evropian Miroslav Lajcak për dialogun Kosovë-Serbi, presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se ka ardhur momenti që në tavolinën e bisedimeve të diskutohet për njohje reciproke dhe jo të vazhdohet me çështje teknike që janë diskutuar më parë..***moti:.Të enjten parashikohet mot me vranesira dhe mundesi per te reshura te shiut, temperaturat do te levizin nga 11 deri 19 gradë Celsius. Mot me vranesira dhe shi edhe në Tiranë, me temperatura nga 16-24 gradë celcius.***covid-19 në Kosovë: total raste 16425.Të Shëruar: 14460, ***www.rtvarberia.com***Tri kanalet e RTV Arberia mund te i ndiqni edhe ne: www.iptvshqipott.com.***

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *