Mar. Kor 23rd, 2024

Lajmi i fundit: Kaos në aeroportin e Prishtinës, udhëtarët në panik, dyshohet për prishje të aeroplanit

By Rtv Arbëria Kor27,2021

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” është krijuar një gjendje kaotike.

Të gjithë pasagjerët që kishin fluturimin në ora 17:20 të linjës Prishtinë – Basel janë detyruar të zbresin nga aeroplani.

Kështu ka thënë një pasagjer në kushte anonimiteti.

Ai u shpreh se piloti iu tha se ka prishje të aeroplanit dhe kështu kanë zbritur të gjithë nga aeroplani.

“Temperatura në aeroplan derisa qendronim brenda ka qenë mbi 50 gradë celsius“, u shpreh ai.

Në faqen zyrtarë të aeroportit shihet se fluturimi është shtyrë për në ora 18:50.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *