Enj. Maj 23rd, 2024

LDK zyrtarizon dhjetë kandidatë për kryetarë të komunave, Abdixhiku, kandidati për Istogun Ilir Ferati

By Rtv Arbëria Kor 23, 2021

Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një kumtese për media ka njoftuar se ka zyrtarizuar edhe dhjetë kandidatë për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në tetor të këtij viti.

Befasi padyshim është emri i ish-deputetit tw LDK-sw, Ilir Feratit, kandidat për kryetar të Komunës së Istogut, pasi gara në këtë degë ishte mjaftë interesante.

Ja njoftimi:

Në mbledhjen e mbajtur sot, Kryesia e LDK-së vendosi që:

– Lutfi Haziri të jetë kandidat për kryetar të Komunës së Gjilanit;

– Anton Quni – kandidat për kryetar të Komunës së Prizrenit;

– Ilir Ferati – kandidat për kryetar të Komunës së Istogut;

– Hyrie Dobrunaj – kandidate për kryetare të Komunës së Deçanit;

– Burim Krasniqi – kandidat për kryetar të Komunës së Rahovecit;

– Besim Hoti – kandidat për kryetar të Komunës së Klinës;

– Bajrush Hoti – kandidat për kryetar të Komunës së Malishevës;

– Bexhet Xheladini – kandidat për kryetar të Komunës së Dragashit;

– Jeton Biqkaj – kandidat për kryetar të Komunës së Kamenicës;

– Ruzhdi Shehu – kandidat për kryetar të Komunës së Junikut.

Përveç zyrtarizimit të kandidaturave, Kryesia e LDK-së ka marrë vendim për formimin e të gjitha shtabeve zgjedhore të Degëve dhe të Nëndegëve me qëllim të organizimit sa më të mirë të këtij procesi.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *