Hën. Mar 4th, 2024

Malishevë, vatrat e reja të zjarrit lokalizohen nga zjarrfikësit

By Rtv Arbëria Gus 4, 2021

Sot pasdite në Lladrovc të Malishevës kanë shpërthyer dy vatra zjarri fushore dhe malore, por falë angazhimit të njësisë së zjarrfikësve, ekipeve tjera komunale, policisë dhe vullnetarëve, është arritur të lokalizohet zjarri.

Ekipet përgjegjëse janë në terren duke e mbikëqyrë situatën me zjarre në këtë fshat, pasi për shkak të erës zjarri mund të përhapet prapë.

Zjarret e sotme, përsëri kanë rrezikuar edhe shtëpitë e banimit.

Por falë intervenimit të shpejtë dhe banorëve të fshatit, përfshi edhe mërgimtarët, është arritur të lokalizohet dhe të mbahen në kontroll këto zjarre, thuhet në komunikatë.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *