Hën. Qer 17th, 2024

Mbytet në Ulqin një 12 vjeçar nga Prizreni

By Rtv Arbëria Gus6,2022

Një djalë 12-vjeçar nga Prizreni është mbytur të mëkurën e 3 gushtit në Plazhën e Madhe në Ulqin.

Siç raporton mediumi malazez “Vijesti”, pas mbërritjes në vendngjarje, ekipi mjekësor i urgjencës ka tentuar reanimimin, por pa rezultat.

Ai ishte në pushime në Ulqin me vëllanë e tij dhe kunatën, por asnjëri prej tyre s’e kishte vënë re kur ai ishte mbytur.

Ai është nxjerrë në breg nga një turist nga Kosova, i cili ka vërejtur se fëmija në mënyrë të panatyrshme po notonte cekët

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *