Mër. Pri 24th, 2024

Memli Krasniqi takon Lajçakun

By Rtv Arbëria Mar 2, 2024

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, në margjinat e Forumit Diplomatik të Antalisë, ka takuar edhe të dërguarin e posaçëm të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak.

“Bashkë diskutuam për zhvillimet politike në Kosovë. Emisarit Lajçak i shpreha shqetësimin për masat ndëshkuese të BE-së ndaj Kosovës dhe kërkova nga ai që të luaj rol ndihmues për heqjen e tyre”, ka thënë Krasniqi.

Lideri i opozitës ka thënë se orientimi euro-atlantik i qytetarëve dhe shtetit tonë është i paalternativë dhe i pakthyeshëm.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *