Mër. Pri 24th, 2024

Ministri Aliu merr një vendim për gurëthyesit

By Rtv Arbëria Qer 28, 2021

Postimi i plotë në Facebook:

Si Ministër i Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, kam marrë vendim për vendosjen e moratoriumit për gurëthyesit e rinj dhe ato në procedurë për pëlqim mjedisor për periudhën dy vjeçare (Qershor, 2021 – Qershor, 2023). Pjesë e këtij vendimi është themelimi i grupit punues ministror, i cili do të shqyrtoj ligjshmërinë e aktiviteteve të gurëthyesve, ndikimin e tyre në mjedis, si dhe masave që duhet të ndërmerren për rehabilitimin e tyre

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *