Mër. Pri 24th, 2024

Ministri Mehaj takon ambasadorin austriak në Kosovë

By Rtv Arbëria Kor 1, 2021

Në kuadër të takimeve me përfaqësuesit e korit diplomatik të vendeve mike në vend, ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj priti sot në takim ambasadorin austriak, z. Christoph Weidinger.

Me këtë rast, ambasadori Weidinger ka uruar ministrin Mehaj për detyrën duke potencuar se Austria do të vazhdojë të mbështesë Qeverinë e Republikës së Kosovës, sikurse dhe popullin e Kosovës, në procesin e integrimeve euroatlantike.

Nga ana e tij ministri Mehaj falënderoi ambasadorin Weidinger për mbështetjen e shumanshme të Austrisë për zhvillimin e vendit.

Gjithashtu shprehu vullnetin dhe gatishmërinë për zhvillimin e bashkëpunimit bilateral edhe në fushën e mbrojtjes në funksion të paqes, sigurisë dhe stabilitetit rajonal dhe më gjerë.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *