Pre. Kor 19th, 2024

Ministria e Financave tregon se nuk dalin pensionet për festën e Bajramit

By Rtv Arbëria Kor19,2021

Për nder të festës së Bajramit të Vogël – Kurban Bajrami, Ministria e Financave nuk e ka bërë ekzekutimin e pagesave për muajin korrik të skemave sociale dhe pensioneve.

Kështu kanë thënë nga Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve.

“Jo pensionet nuk kanë dalur ende, do të dalin pas festës së Kurban Bajramit, si gjithmonë me datë 23”, thonë nga Ministria e Financave.

Kujtojmë se vitet paraprake pensionet kanë dalur disa ditë më herët për festen e Bajramit.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *