Hën. Qer 17th, 2024

Ndotja e ambientit, sekuestrohen mjete të rënda në Krushë të Vogël

By Rtv Arbëria Tet19,2022

Policia e Kosovës ka asistuar sot inspektorët e Komisionit të Pavarur të Minierave të Kosovës, gjatë inspektimit në fshatin Krushë e Vogël, Prizren, janë hasur disa makineri që kanë qenë duke operuar në nxjerrjen dhe përpunimin e rërës së lumit.

Nga inspektorët përgjegjës është konstatuar së pronarët e mjeteve nuk kanë lejet përkatëse.

Bashkë me policin në konsultim me prokurorin kujdestar vendi është rrethuar me shirit, mjete janë sekuestruar përkohësisht.

Kundër të dyshuarve do të procedohet lënda për veprën penale përkatëse.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *