Hën. Qer 17th, 2024

Nesër seanca e Kuvendit, ky është rendi i ditës

By Rtv Arbëria Kor13,2022

Kryesia e Kuvendit, ka njoftuar se seanca e radhës plenare e Kuvendit pritet të mbahet ditën e enjte duke filluar nga ora 10:00.

Në këtë seancë do të diskutohet për pikat e papërfunduara të seancave të kaluara duke përfshirë votimin e Projektligjit për Byronë Shtetërore për Verifikimin dhe Konfiskimin e Pasurisë së Pajustifikueshme, Projektligjit për Deklarimin Prejardhjen dhe Kontrollin e Pasurisë dhe të Dhuratave etj.

Po ashtu në këtë seancë do të bëhet shqyrtimi i raportit vjetor të përformancës dhe financiar të Zyrës Kombëtare të Auditimit si dhe raportin vjetor të Agjencisë Kosovare të Privatizimit për vitin 2021.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *