Mar. Kor 16th, 2024

Nis numërimi i votave të diasporës

By Rtv Arbëria Nën16,2021

Komisioni Qendror Zgjedhor ka nisur numërimin e votave nga diaspora për garën e balotazhit.

Sipas rezultateve preliminare të KQZ-së, rezultati mund të përmbyset në Dragash dhe Junik për shkak të diferencës së vogël të numrit të votave të kandidatëve për kryetar të këtyre komunave.

Janë pranuar rreth 1.600 zarfe me fletëvotime të supozuara derisa pas verifikimeve të nevojshme janë pranuar 2.658 aplikimi individuale.

Nga ky numër janë pranuar si të rregullta 2379 aplikime derisa janë refuzuar 279 pako.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *