Sht. Qer 15th, 2024

Osmani: Avancimi i rrugës euro-atlantike të Kosovës është i rëndësisë gjeostrategjike, liberalizimi i vizave forcon kredibilitetin e BE-së

By Rtv Arbëria Sht16,2022

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu ka marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare për demokracinë dhe lirinë e mediave, Kolokiumi M100 Sanssouci që u mbajt në Potsdam të Gjermanisë.

E para e shtetit pati rastin të flasë për strategjinë e sigurisë në Evropë si dhe rolin e Kosovës në forcimin e demokracisë dhe aleancave me partnerë perëndimorë.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *