Die. Kor 21st, 2024

Osmani dekreton Ligjin për buxhetin për vitin e ardhshëm

By Rtv Arbëria Dhj30,2021

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani – Sadriu, në mbështetje të kompetencave të saj, ka dekretuar Ligjin për buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2022.

“Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani – Sadriu, në mbështetje të nenit 80 (2) dhe nenit 84 pikat (4 dhe 5) të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, ka dekretuar shpalljen e Ligjit Nr. 08/L-066 mbi ndarjet buxhetore për buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2022, të miratuar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës, më 17.12.2021, dhe i pranuar nga Zyra e Presidentes së Republikës së Kosovës, më 29.12.2021”, thuhet në dekretin e Presidentes Osmani.

Kujtojmë se 65 deputetë ishin pro në votimin e Projektligjit mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e vitit 2022.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *