Mar. Kor 16th, 2024

Osmani, Konjufca dhe Kurti takojnë pasardhësit e familjes Jashari

By Rtv Arbëria Mar6,2022

Presidentja Vjosa Osmani, kryeparlamentari Glauk Konjufca e kryeministri Albin Kurti, sot kanë takuar pasardhësit e familjes Jashari.

Osmani ka ndarë pamje nga ky takim, derisa shkroi se çlirimtarët triumfuan mbi pushtuesit.

“Me pasardhësit e familjes Jashari! Liria triumfoi mbi robërinë! Çlirimtarët triumfuan mbi pushtuesit! E mira triumfoi mbi ligësinë! Jeta triumfoi mbi vdekjen!”, ka shkruar Osmani.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *