Enj. Kor 18th, 2024

Osmani, Kosova në KE: Secili shtet që vërtetë beson në vlera, do ta përkrahë anëtarësimin tonë!

By Rtv Arbëria Maj12,2022

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas aplikimit të Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës.

“DEMOKRACI, TË DREJTA TË NJERIUT, SUNDIM I LIGJIT

Këto janë tri vlerat mbi të cilat bazohet Këshilli i Evropës.

Kosova është mishërim i këtyre vlerave. Prandaj secili shtet që vërtetë beson dhe punon për këto vlera, do ta përkrahë anëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë”, ka shkruar ajo

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *