Enj. Maj 23rd, 2024

Osmani pas atentatit ndaj kryeministrit sllovak: Kërcënim i vlerave evropiane

By Rtv Arbëria Maj 15, 2024

residentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas atentatit të sotëm ndaj kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico. Ajo i uroi shërim të shpejtë Ficos përmes një reagimi në platformën ‘X’.

“Ne i dënojmë fuqishëm këto veprime të dhunshme që i kërcënojnë vlerat evropiane”, ka shkruar tutje Osmani.

Ministria e Brendshme sllovake konfirmoi të mërkurën se ka ndodhur një atentat për vrasjen e kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico.

Autoritetet sllovake thanë se Fico është në rrezik për jetë si pasojë e plagëve, dhe se ai u dërgua me helikopter në spitalin e qytetit Banska Bistrica.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *