Sht. Qer 15th, 2024

Osmani: Siguria në kontinentin tonë po sfidohet, bashkëpunimi është i domosdoshëm

By Rtv Arbëria Nën12,2022

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, vlerëson se siguria në kontinent po sfidohet prandaj bashkëpunimi është domosdoshmëri.

Osmani thotë se rëndësia e bashkëpunimit bëhet duke u bazuar në vlerat e përbashkëta dhe vlerat demokratike.

“Me arkitekturën e sigurisë që po sfidohet në kontinentin tonë, rëndësia e bashkëpunimit të bazuar në vlerat e përbashkëta, respektimin e të drejtave të njeriut dhe vlerat demokratike bëhet një domosdoshmëri”, ka shkruar Osmani në Twitter.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *