Pre. Kor 12th, 2024

Osmani takohet me këshilltarin e departamentit amerikan

By Rtv Arbëria Pri30,2022

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, po qëndron në vizitë zyrtare ende në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan IndeksOnline.

Ajo sot u takua me këshilltarin e Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet.

Chollet përmes një cicërime në Tëitter tha se me Osmanin biseduan për parneritetin e qëndrushëm Kosovë-SHBA dhe për përkushtimin e fortë të SHBA-së për sovranitetin dhe integritetin territorial të Kosovës

“U takuam sot me Presidenten e Kosovës Vjosa Osmani dhe diskutuam për partneritetin tonë të qëndrueshëm dhe përkushtimin e fortë të SHBA-së për sovranitetin dhe integritetin territorial të Kosovës, rrugën e saj drejt integrimit euroatlantik, mbështetjen e Kosovës për afganët dhe Ukrainën”,tha ai

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *