Enj. Kor 18th, 2024

Osmani takon homologun e saj finlandez, flasin për rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

By Rtv Arbëria Qer17,2024

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar homologun e saj finlandez, Alexander Stubb.

Lajmin e ka konfirmuar vetë Presidentja, e cila ka njoftuar se me Stubb, ka folur për rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës.

Njoftimi i plotë:

Kënaqësi të bashkëbisedoj përgjatë dy ditëve të samitit me Presidentin e Finlandës, Alexander Stubb.

Një mik dhe përkrahës i jashtëzakonshëm i Republikës së Kosovës, me të cilin do të punojmë ngushtë për ta avancuar tutje partneritetin tonë me Finlandën si dhe rrugëtimin tonë euro-atlantik.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *