Hën. Qer 17th, 2024

Pamje/Vrasja ne QKUK/ dyshohet se burri vrau gruan shtatezene/ Policia konfirmon vrasjen

By Rtv Arbëria Nën30,2022

QKUK ka dalë me një deklaratë pas vrasjes së gruas shtatzënë para Gjinekologjisë në Prishtinë

“Qendra Klinike Universitare e Kosovës konfirmon se sonte rreth orës 18:00, në oborrin e QKUK-së ka ndodhur një vdekje.

Organet policore menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe dyshimet e para nga Policia janë se bëhet fjalë për vrasje

Policia në koordinim me prokurorin e shtetit ka nisur një hetim dhe po vijon ndërmarrjen e të gjitha veprimeve hetimore dhe të ekzaminimit, me qëllim të sqarimit të plotë të ngjarjes.

Detajet e tjera do të jepen nga organet kompetente që janë duke kryer hetimet”, thuhet në njoftim

Policia e Kosovës është deklaruar për vrasjen e rëndë që ka ndodhur para pak minutash në QKUK.

Në një përgjigje Policia e Kosovës kanë thënë se e vdekur është gjetur një femër e moshësh 35 vjeçare.

Më poshtë deklarata e plotë e Policisë për Indeksonline:

Rreth orës 18:00, kemi pranuar informatën për një trup të pajetë, në oborrin e QKUK-së në Prishtinë.

Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe ekipi mjekësor të cilët kanë konstatuar vdekjen e viktimës, femër, rreth 35 vjeç.

Mbështetur në informacionet e para, dyshimet e ngritura sugjerojnë se bëhet fjalë për vrasje.

Aktualisht policia në koordinim me prokurorin e shtetit ka nisur një hetim dhe po vijon ndërmarrjen e të gjitha veprimeve hetimore dhe të ekzaminimit, me qëllim sqarimin e plotë të ngjarjes.

SIPAS MEDIAVE I DYSHUARI ESHTE SOKOL HALILI QE KA VRARE BASHKESHORTEN E VET

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *