Enj. Maj 23rd, 2024

Partia e Kurtit dhe Haradinajt bëhen bashkë në Podujevë, Bulliqi i pret në zyrë asamblistët e AAK-së!

By Rtv Arbëria Sht 14, 2023

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje në qeverisjen lokale në komunën e Podujevës për një bashkëpunim të radhës.

Burime të “Indeksonline” bëjnë të ditur se partia e Haradinajt do ta merr Drejtorinë e Bujqësisë.

Ky dikaster do të udhëhiqeht nga zyrtarja e AAK-së, Lirie Hoti.

Ndryshe, më 24 janar, LVV-ja dhe PDK-ja kishin arritur marrëveshje për bashkëqeverisje në Podujevë.

Mirëpo, më 7 korrik të këtij viti partia e Memli Krasniqit ishte larguar koalicioni. /Indeksonline/

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *