Pre. Kor 12th, 2024

Pas takimeve zyrtare, Biden takohet me refugjatët ukrainas në Poloni

By Rtv Arbëria Mar26,2022

Ka qenë një ditë e ngarkuar për Joe Biden, i cili është takuar me ministrat ukrainas dhe qeverinë polake si pjesë e vizitave të tij europiane këtë javë, shkruan skynews

Pas përfundimit të takimeve të tij zyrtare, ai shkoi në stadiumin kombëtar të Polonisë për të takuar refugjatët e larguar nga lufta. Presidenti i SHBA-së Joe Biden u takua gjithashtu edhe me kuzhinierin Jose Andrés dhe vullnetarë në Varshavë nga Europa dhe Shtetet e Bashkuara.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *