Hën. Qer 17th, 2024

Pas tri ditësh bllokim vazhdon pajisja e qytetarëve me dokumente personale

By Rtv Arbëria Gus4,2022

Qindra qytetarë pajisen me dokumente identifikimi brenda këtij institucioni.Mirëpo, një gjë e tillë ka qenë e pamundur ditëve te fundit, për shkak se një nga pajisjet që ndihmon në personalizim të dokumenteve ka qenë jashtë funksionit.

Kjo ka ndikuar që qytetarët të mos e marrin shërbimin si duhet.

Një qytetar tjetër ankohet për burokraci.

Por, të tjerë qytetarë janë shprehur të kënaqur me shërbimin. Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se problemi me pajisjen ka zgjatur tri ditë dhe se nga e enjtja ka vazhduar procesi i rregullt i pajisjes me dokumente.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *