Enj. Kor 18th, 2024

PDK-ja zyrtarizon Muhamet Kallabën si kandidat për Kryetar të Kamenicës

By Rtv Arbëria Gus8,2021

Muhamet Kallaba është kandidati që do të futet në garë për Kryetar të Komunës së Kamenicës.

Kallaba është zyrtarizuar nga Partia Demokratike e Kosovës, derisa lajmin e ka njoftuar kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi i cili tha se Kallaba është kandidati më i përgatitur për ta udhëhequr Kamenicën.

“Kënaqësi e jashtëzakonshme që këtë vikend ta kalojë në Kamenicë, bashkë me kandidatin e PDK-së për kryetar të ardhshëm, Muhamet Kallaba dhe me kolegët e Degës. Muhamet Kallaba është kandidati më i përgatitur për ta udhëhequr Kamenicën drejt zhvillimit e transformimit”, shkroi Krasniqi në Facebook.

Tutje kryetari i PDK-së tha se Kamenica ka potencial të jashtëzakonshëm intelektual, ka diasporën e madhe dhe reliev të mrekullueshëm ë cilat i sheh si mundësi të mirë për t’u organizuar drejt zhvillimit ekonomik, ndërsa kërkoi mbështetjen e kamenicasëve për Kallaba-n.

“Më 17 tetor, Muhamet Kallaba me mbështetjen e të gjithë qytetarëve të Komunës së Kamenicës pa dallim, do të nisë një etapë të re të zhvillimit të kësaj komune”, shkroi kryetari i PDK-së.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *