Mar. Kor 16th, 2024

Peci: Ndaq gjuani me ujë, ndaq me plumba, nuk ka birë nëne që më ndal

By Rtv Arbëria Dhj21,2021

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka pasur një përplasje me deputeten e PDK-së, Ganimete Musliun, teksa po raportonte para komisionit për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim, për çështjen e subvencioneve.

“Ndash gjuni më ujë e ndash më plumba, nuk ka birë nenë që e ndal Faton Peci”, ka thënë Peci pas hedhjes më ujë nga deputetja Ganimete Musliu.

Krejt ky konflikt ka ardhur në momentin kur Ministri Peci po raportonte para komisionit për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim, për çështjen e subvencioneve.

“Ti përfaqëson më gjuhen e përfaqëson krimin. Qajo pjesa e krimit në Ministrisë së Bujqësisë ka një mbështetje politike dhe kjo pi bije që je ti ajo zyrtare që je në prapavijë”, ka thenë Peci.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *