Enj. Kor 18th, 2024

Policia me plan për vizitën e kancelarit Scholz në Kosovë

By Rtv Arbëria Qer9,2022

Kancelari gjerman Olaf Scholz do të udhëtojë drejt Kosovës për vizitë zyrtare.

Ai pritet të mbërrijë në Kosovë nesër, 10 qershor, i shoqëruar nga një delegacion

Ndërkohë, Policia e Kosovës ka nisur përgatitjet që ky udhëtim i Scholz të shoqërohet me siguri të plotë.

“Për të mundësuar qarkullim të lirë të eskortës zyrtare nën përcjellje dhe sigurim sipas itinerarit të lëvizjes, Policia e Kosovës do të bëjë ndërprerje të përkohshme në intervale të shkurta kohore të qarkullimit të trafikut në disa segmenteve rrugore ku pritet të kalojë eskorta” ka njoftuar Policia.

Policia e Kosovës thotë se do të kujdeset që të ketë qetësi dhe rend publik gjatë kohës së vizitës së kancelarit gjerman

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *